محل کارخانه:جاجرود-منطقه صنعتی سعید آباد
دفتر مرکزی : 02177380416
کارخانه : 02176201147

معرفی بالابر ماشین چهار پست و دو پست

انتخاب بالابر ماشین مطمئن که بتواند بر اساس نیازهای شما کار کند و نه بیش و نه کم‌تر از آنچه لازم دارید ارائه کند کار ساده‌ای نیست. گرچه کار تمامی انواع بالابر خودرو تا ارتفاعی مشخص است اما تفاوت‌های اساسی که میان عملکرد آن‌ها وجود دارد باعث شده است که خریداران بالابر ماشین پیش از خرید نیاز به اطلاعات جامع از شیوه عملکرد این دستگاه‌ها داشته باشند.

یکی از فاکتورهای مهم انتخاب، شکل کاربری شماست. اگر قرار باشد بالابر ماشین در کارخانه یا کارگاه نصب شود بسیار متفاوت است با شرایطی که به طور مثال در فروشگاه‌ها نصب خواهد شد یا مصارف محدود دیگر که تمامی این موارد در انتخاب تاثیر‌گذار است.

از طرفی اگر قرار است بالابر ماشین برای تعمیرگاه‌ها و مکان‌هایی مانند آن استفاده شود شرایط کاملا متفاوت خواهد بود. به طور کلی بودجه‌ای که برای این‌کار لازم است و مدل‌هایی که توانایی این کار را دارد و درجه تجهیزات، شرایط تعمیر و نگه‌داری و ظرفیت باربری و شکل طراحی تمامی این موارد تغییر خواهد کرد و قطعا اگر بالابر ماشین که استفاده خانگی دارد را برای این منظور استفاده کنید پول خود را دور ریخته‌اید زیرا پس از مدت کوتاهی دیگر پاسخ‌گوی نیاز شما نیست. از طرف دیگر برای استفاده خانگی نیازی با بالابر صنعتی نخواهد بود زیرا میزان فشاری که بر روی دستگاه است در کاربردهای خانگی وجود ندارد.

متخصصان بالابر خودرو را به دو دسته عمده تقسیم می‌کنند. دسته اول مربوط به بالابر هایی است که با بدنه اتومبیل درگیر است و دسته دوم بالابرهایی که با چرخ‌های اتومبیل درگیر است.

از انواع بالابر ماشین که در سطح دنیا مطرح است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بالابر چهار پست ماشین Four-Post Automotive Lifts

بالابر دو پست ماشین Two-Post Automotive Lifts

بالابر ماشین برشی Automotive Scissor Lifts

بالابر ماشین قابل حمل Portable Automotive Lifts

بالابر ستونی ماشین Column Lifts

بالابر زمینی ماشین In-Ground Automotive Lifts

بالابر هم‌تراز ماشین Alignment Automotive Lifts

بالابر ماشین پارکینگ Parking Lifts

بالابر ماشین تخصصی Specialty Lifts

از میان انواع بالابر ماشین قصد داریم به معرفی بالابر چهار پست و دو پست بپردازیم:

بالابر ماشین چهار پست (Four-post automotive lifts):

این نوع بالابر از انواع درگیر با چرخ است، برخی تقسیم‌بندی‌ها این مدل را در تقسیم‌بندی انواع بالابرهای ترازی قرار داده‌اند. مدل بالابر چهار پست یکی از رایج‌ترین بالابرها در صنایع تعمیر خودرو است و در مقایسه با مدل دو پست قوی‌تر و کارآمد‌تر عمل‌ می‌کند. از ویژگی‌های مهم برخی از این بالابرها آن است که نیاز به بست‌های لنگری به زمین وجود ندارد. در واقع به زمین بسته نمی‌شود و امکان جابجایی دارد.

جابجایی این بالابرها با کاستورهایی که توسط شرکت‌های تولید کننده بالابر عرضه می‌شود نسبتا راحت است به همین دلیل علاوه بر استفاده در تعمیرگاه‌ها در برخی صنایع گردشگری و سرگرمی و یا حتی برخی از خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد به این دلیل که این نوع بالابر نیاز به تثبیت در پایه بتنی ندارد و امکان حرکت‌دادن را به شما خواهد داد. به طور مثال فرض کنید که قصد دارید دو اتومبیل را در یک نقطه جمع‌آوری کنید و تا مدت مشخصی نگه‌داری کنید، می‌توان از این دستگاه قابل حمل برای این منظور استفاده کرد.

قیمت بالابر ماشین چهار پست به دلیل متریال بهتر و الزامات و تجهیزات بیشتر تا حدودی از انواع دو پست آن بیشتر است.

با بالابر ماشین، خودتان مکانیک شوید

بسیاری از کارهایی که یک مکانیک انجام می‌دهد از عهده بسیاری از صاحبان اتومبیل برمی‌آید اما تجهیزات انجام این کار را ندارد. این روزها شاهد گسترش استفاده از انواع بالابر ماشین در گاراژ خانه‌ها هستیم پدیده‌ای که نشان می‌دهد افراد علاوه بر آنکه علاقه دارند کنترل مکانیک خودرو خود را در دست بگیرند در طولانی مدت به هزینه‌های اضافی نیز فکر کرده‌اند و اگر قرار باشد سالانه پنج یا شش بار به مکانیک مراجعه کنند این میزان به دو یا سه بار تقلیل پیدا خواهد کرد علاوه بر این هیچ مکانیکی به اندازه خودتان قابل اعتماد نخواهد بود.

اگر از آن دسته عاشقان ماشین هستید که دوست ندارید اتومبیلتان دست هر کسی باشد و دوست دارید ابتکارات خود را در موارد مختلف اتومبیل شخصیتان به کار ببرید بالابرهایی به دردتان می‌خورد که امکان جابجایی داشته باشد، کارکرد ساده و ایمنی و در عین حال قیمت ارزان که کاربر خانگی توانایی پرداخت هزینه‌های آن‌را داشته باشد که این مورد از فاکتورهایی است که چنین بالابرهایی می‌بایست داشته باشند تا فروش خود را در بخش خانگی نیز افزایش دهند. به این ترتیب کاربران خانگی به دلیل کاهش هزینه‌های تعمیر تمایل خواهند داشت تا از چنین بالابر هایی استفاده کنند.

1028330363841001B

بالابر ماشین دو پست ( Two-Post Automotive Lifts) :

کافیست به تصویر این بالابر نگاه کنید تا متوجه شوید چه ویژگی‌هایی این دستگاه را جذاب و کاربردی کرده است. مشخص است که این نوع بالابر از انواع درگیر با بدنه است. برای تعمیرگاه‌ها یکی از فاکتورهای مهم آن است که بتوانند ماشین را در شرایطی که چرخ‌هایش می‌چرخد بدون آنکه حرکت طولی داشته باشد بررسی کنند و عملکرد اتومبیل را بسنجند تا در تعمیرات یا اصلاحات بتوانند موارد لازم را لحاظ کنند. بالابر دو پست به شما امکان حرکت درجا را خواهد داد که برای تعمیرگاه‌های حرفه‌ای ایده‌آل است.

این نوع بالابر به دو صورت متقارن و نامتقارن در بازار وجود دارد. هر دوی این مدل‌ها عالی عمل می‌کنند اما می‌توان گفت که مدل متقارن دو پست کمی نیاز به مراقبت بیشتر دارد که زمان باز کردن درب‌های اتومبیل به بدنه صدمه نخورد. البته برای این کار فضای بسیار زیاد وجود دارد و حقیقتا مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد و علاوه بر این تجهیزاتی نیز در بازار برای انواع متقارن وجود دارد که امکان بازتر شدن فضا را نیز به شما خواهد داد.

در مورد انواع نامتقارن این مشکل کاملا برطرف شده است. این نوع بالابر ماشین به نحوی طراحی شده که هیچ صدمه‌ای به بدنه اتومبیل نرسد. پست‌‌های آن در زاویه 30 درجه از یکدیگر قرار داده و این عدم تقارن تعادل لازم را برای توزیع وزن مناسب ایجاد کرده است. یکی از بزرگترین مزیت‌های بالابر ماشین دو پست نسبت به چهار پست قیمت ارزان‌تر آن است و ویژگی مثبت دیگر آن امکان دسترسی به چرخ‌های اتومبیل است.

شاید دوست داشته باشی درباره بقیه بالابر ها هم بدونی

بالابر صنعتی

بالابر متحرک

بالابر نفربر

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.