محل کارخانه:جاجرود-منطقه صنعتی سعید آباد
دفتر مرکزی : 02177380416
کارخانه : 02176201147

توصیف بالابر خودرو

بالابر خودرو

1028331363841001B

بالابر خودرو که سوار ماشین نیز نامیده می‌شود به اصطلاح یک لودر است که در حرکت عمودی وسایل نقلیه تخصص دارد. دستگاه های بالابر خودرو برای انتقال وسایل نقلیه از یک ارتفاع به ارتفاعی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این منظور، طراحی آن به طور کلی مقاوم و ساده است، به طوری که می‌تواند در برابر ضربه‌ مقاومت کند و ورود و خروج خودروها را تسهیل کند. این دستگاه های بالابر خودرو به طور کلی از اصول فیزیکی یکسانی استفاده می‌کند.

بالابر خودرو چطور کار می‌کند؟

موثرترین و گسترده‌ترین بالابر خودرو، آن‌هایی هستند که به وسیله اصل پاسکال کار می‌کنند. وقتی فشار بر روی یک جسم مایع اعمال می‌شود، بدون در نظر گرفتن حجم آن به کل ظرف مایع منتقل می‌شود. در ظرفی که دارای دیوارهای نگهدارنده غیر قابل تغییر است، این همه فشار را به سمت تنها نقطه ای که آزاد است آن را آزاد می کند.

در مورد یک بالابر هیدرولیکی , پیستون محرک در دسترس است, یعنی جایی که فشار ورودی اعمال می‌شود, که در مقایسه با پیستون عملیاتی اندازه کوچک‌تری دارد. فشار در نقطه عملکرد دستگاه پایین‌تر است, اگرچه مسافت طی‌شده در طول آن با توجه به آن در پیستون عملیاتی افزایش می‌یابد. به این ترتیب فشار زیادی می‌تواند برای بلند کردن یک عنصر بسیار سنگین با اعمال فشار کم به مدت یک ضربه طولانی ایجاد شود.

بالابر خودرو چه قسمت‌هایی دارد؟

بالابر خودرو قطعات مکانیکی دارد و در بسیاری از موارد, قطعات الکترونیکی و مکانیسم‌های ایمنی را داراست. اولین قسمت همانطور که در بخش قبلی توضیح داده شد مسئول جابجایی خودرو است. برای مثال, یک جک هیدرولیک تنها این نوع مولفه را داراست. برای قطعات الکترونیکی تنوع گسترده‌ای وجود دارد که از کامپیوترهای پایه گرفته تا کامپیوتر برای مدیریت آسانسور است. هدف این دستگاه ها و قطعات این است که در زمان جابجایی, راحتی و اطمینان وجود داشته باشد.

اکثر آسانسورها دارای کنترل‌کننده‌ها هستند که تمام بخش الکتریکی آسانسور را ترکیب می‌کنند تا زمان و خطاهای نصب را کاهش دهند. از سوی دیگر, در میان اجزای الکترونیکی می‌توان به سیستم‌های امنیتی اشاره کرد که تضمین می‌کنند که بالابر خودرو به درستی کار می‌کند و یا اینکه ممکن است ریسک داشته باشد.

چه نوع بالابر خودرو هایی وجود دارد؟

بسته به نوع کار باید چندین نوع بالابر خودرو وجود داشته باشد. از بالابر خودرو دو بعدی برای بلند کردن ماشین‌های سبک و متوسط استفاده می‌شود. بالابر خودرو چهار بعدی انعطاف‌پذیرتر است و امکان بلند کردن باری سنگین‌تر را دارد.

برای نیازهای دیگر، مانند خدمات هماهنگی چرخ، آسانسورها مخصوصا برای هدف طراحی شده اند. شما همچنین می توانید آسانسورهای متحرک، قدرتمندتر از یک جک ساده هیدرولیکی را به راحتی پیدا کنید، اما لزوما به صورت ثابت بر روی زمین نصب نمی شود. علاوه بر این تعداد زیادی آسانسور برای مشاغل خاص وجود دارد: بالابر قیچی ، آسانسور کم ارتفاع، بالابر متحرک ، آسانسور برای کارگاه های کوچک و یک کاتالوگ طولانی طراحی شده است.

چه نوع آسانسور اتومبیل پیشنهاد می شود؟

بالابر خودرو ، همانطور که قبلا ذکر شد، می تواند از انواع مختلف باشد. کسانی که تجارت می کنند را می توان به دو خانواده بزرگ تقسیم کرد: لیفتراک با کابین و لیفتراک بدون کابین.

اولین مورد سریع تر است، می تواند بارهای سنگین تری حمل کنند، فاصله های بیشتری را حمل می کنند و بدیهی است که کابین را با درب های اتوماتیک ترکیب می کنند. بالابرهای بدون کابین سفر محدود خود را تا 12 متر می توانند طی کنند نیمی از وزن بالابر برقی با کابین (تا 2.5 تن) را حمل کنند و تا پنج برابر کندتر از بالابرهایی که دارای کابین هستند حرکت کنند.

چه کسی می تواند از ماشین استفاده کند؟

شرکت های بسیاری وجود دارند که می توانند از یک ماشین استفاده کنند، از نمایندگی مجدد تا مسئولین قطعات یدکی و تعمیرات. در یک فروشنده، پایان آسانسور می تواند به شدت تبلیغاتی باشد تا تکنولوژی موجود در خودرو را نشان دهد. همچنین می تواند برای ذخیره وسایل بیشتر، به طوری که فضای موجود چند برابر شود یا می تواند برای خدمات مکانیکی استفاده شود.

برای این منظور، دو پست ماشین و یا آسانسور قیچی معمولا در مغازه های خدمات مکانیکی خودرو یافت می شود. در حال حاضر، کارگاه آموزشی که توانایی حرکت وسایل نقلیه را ندارد، امکان پذیر است و از پایین به راحتی قابل دسترسی است، غیرممکن است. به این ترتیب، قطعاتی که ممکن است آسیب دیده یا نیاز به نگهداری یا تعمیر داشته باشند، به وضوح قابل مشاهده است. در بسیاری از کشورها، کارگاه های تنظیم یکی از سودآورترین شرکت ها شده است. این مکان ها باید دارای آسانسور باشند تا بتوانند چرخ ها را تنظیم کرده و مقادیر مختلف وسیله نقلیه را کالیبره کنند.

آنها همچنین می توانند در پارک های عمومی با ظرفیت فن آوری خاصی یافت شوند. آسانسور ماشین که وسایل نقلیه را جمع می کند می تواند ظرفیت یک پارکینگ سه برابر یا چهار برابر شود، و این فضا یک دارایی بسیار سودآور است.

بالابر در خانه

مزایایی که شرکت ها هنگام استفاده از این حمل کننده ها می توانند بدست آورند، می تواند در زمینه شخصی نیز قابل استفاده باشد. به عنوان مثال، ابزار جمع آوری وسایل نقلیه برای پارکینگ عمومی در گاراژهای مسکونی منعکس شده است. با افزایش تعداد وسایل نقلیه در هر خانواده، و کاهش فضای موجود، وسایل نقلیه اغلب خارج از پارکینگ قرار می گیرند، جایی که آنها احتمالا به سرقت رفته یا ضربه می بینند. بعضی از بلوک های مسکونی با تعداد آسانسور ها برای مکان های اقامتشان افزایش می یابد. اما آنها همچنین می توانند در خانه های تک خانواده مورد استفاده قرار گیرند، به طوری که در دسترس بودن مکان برای محافظت از وسیله نقلیه بدون نیاز به دسترسی به آن با استفاده از شیب دار است. در خانه هایی که دارای مانور کم و یا برای خودروهایی با هزینه بسیار بالا هستند، یک بالابر خودرو می تواند یک راه حل عالی برای ذخیره سازی وسیله نقلیه باشد.

از بالابر خودرو میتوان در زمینه های تعمیرات آسان تر خودرو، کاهش فضای مورد نیاز برای پارک کردن خودرو ها، و جابجایی وسایل نقلیه به صورت مکانیزه و بدون دخالت دست استفاده نمود.

اگه هنوز وقت داری، یه سر به این صفحات هم بزن

بالابر صنعتی

بالابر متحرک

بالابر مغازه


سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.