محل کارخانه:جاجرود-منطقه صنعتی سعید آباد
دفتر مرکزی : 02177380416
کارخانه : 02176201147

بالابر قیچی یا بالابر سیزر


بالابر قیچی

توضیحات : بالابر قیچی را میتوان یکی از سیستم های کاربردی در صنعت بالابر و آسانسور دانست به همین جهت بر آن شدیم با تهیه ی مقاله ای شما را با مزایا و کاربری های یک بالابر قیچی آشنا نماییم.

شاید مناسب ترین انتخاب برای شما یک بالابر قیچی است. در ادامه با ما باشید.

در چه مکان هایی و با چه کاربری میتوان از بالابر قیچی استفاده کرد ؟


بالابر قیچی یکی از انواع بالابر هاست که برای کاربری های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

اما اغلب برای بالابردن تناژهای بالا و مصارف صنعتی پیشنهاد میگردد در این مقاله سعی داریم کاربرد ها و مزایای یک آسانسور و بالابر قیچی یا آکاردئونی را شرح دهیم.

بالابر هیدرولیکی با مکانیزم قیچی از تعدادی بازوی مستحکم فولادی تشکیل شده است که به وسیله ی نیروی یک یا چندین جک هیدرولیکی بازوها باز و بسته میشوند.

به هر دو بازو که به وسیله ی پین ها از میانه به یکدیگر متصل شده اند به اصطلاح یک قیچی گفته میشود.

برای ارتفاعی معین هرچه ابعاد کفی کوچکتر باشد تعداد قیچی بیشتر و هرچه ابعاد کفی برای همان ارتفاع بزرگتر باشد تعداد قیچی کمتری مورد نیاز است.

بالابر قیچی به دلیل عدم نیاز به عملیات آهن کشی که هزینه هایی را به مشتری تحمیل میکند همواره مورد استقبال بوده است همچنین علاوه بر هزینه نظارت بر این عملیات نیز مستلزم زمان و داشتن حداقل دانش فنی است.

نیاز به انجام برنامه ی سرویس و نگهداری کمتر در مقایسه با سایر بالابر ها یکی دیگر از محاسن قابل توجه این سازه ی محبوب است.

ما به شما این اطمینان را میدهیم که با خرید یک بالابر قیچی از یک شرکت معتبر کمتر با وقوع مسائلی چون خرابی دستگاه مواجه خواهید شد.

بالابر قیچی در مکان هایی که به یک بالابر ثابت نیاز است این امکان را فراهم میکند که بدون نیاز به ریل گذاری و با حداقل کارعمرانی پروژه ی نصب به اتمام برسد.

بالابر قیچی برخلاف تصور عموم کاربری گسترده ای دارد در زیر چندین مدل از کاربرد های بالابر قیچی را نام میبریم و در ادامه به شرح پر فروش ترین دستگاه های بالابر قیچی میپردازیم.


پر فروش ترین دستگاه های بالابر قیچی


1- بالابر قیچی مدل خودروبر ویژه ی پارکینگ ها

2- آسانسور صنعتی ویژه ی کارخانجات مدل قیچی

3- بالابر قیچی مدل پرتابل یا قابل حمل

4- بالابر ویلچربر مدل قیچی

5- میز هیدرولیک مدل قیچی

6- بالابرپشت خودرو مدل قیچی

7- بالابر موتورسیکلت مدل قیچی

8- بالابر لیفتراک بر مدل قیچی


در ادامه به توضیح مفصل درباره هر کدام از این دستگاه ها می پردازیم.1 بالابر قیچی مدل خودروبر ویژه ی پارکینگ ها


بالابر های خودروبر مدل قیچی یا سیزر اغلب در مدل تک قیچی برای جابه جایی خودرو بین طبقات و حذف رمپ در منازل مسکونی مورد استفاده قرار میگرد.

با حذف رمپ امکان پارک تعداد بیشتری خودرو در فضای پارکنیگ فراهم میشود و با اختصاص پارکینگ به واحد های دیگر بازگشت چندین برابری هزینه ی نصب و ساخت بالابر قیچی ماشین بر را مشاهده خواهید کرد.

مدل یک قیچی این بالابر برای حداکثر ارتفاع 375 سانتی متر با حفر پیت ( چاله ) 75 سانتی متر قابل نصب است و حداقل فضای 525 در 225 سانتی متر را برای اجرا نیاز دارد.

این بالابر قیچی با ظرفیت بالابری 3000 کیلوگرم قابلیت حمل تمامی خودروهای سواری و suv را داراست. امکان پیش بینی کابین و درب برای این مدل فراهم است.


قیمت بالابر ماشین بر قیچی چقدر است؟


قیمت بالابر ماشین بر قیچی و هزینه ی نصب این سازه ی آکاردئونی در سال 98 مبلغی در حدود 100 الی 150 میلیون تومان برآورد میشود.


2- آسانسور صنعتی ویژه ی کارخانجات مدل قیچی


این آسانسور در کارخانجات صنعتی جهت جابه جایی تناژ بالایی از بار و ماشین آلات بین طبقات استفاده میگردد. در این مدل امکان نصب کابین و درب آسانسوری فراهم است.

این نوع از آسانسور و بالابر قیچی قابلیت جابه جایی 12 تن برای ارتفاع 310 سانتی متر را داراست. ابعاد کفی و همچنین تناژ و ارتفاع بالابر بر حسب نیاز کارخانجات ساخته میشوند.


3-بالابر متحرک با مکانیزم قیچی؛ بالابری بسیار کارآمد


بالابرقیچی مدل متحرک قابلت دسترسی افراد تا 22 متر را فراهم مینماید

این بالابر متحرک به جهت بهره گیری از مکانیزم قیچی و استفاده از جک های نگهدارنده دارای تکان و حرکت ( به اصطلاح لمبر ) کمی میباشد و سیستمی ایمن و کابردی برای استفاده در انبار ها ، سوله ها و ... است.


4-بالابر ویلچربر مدل قیچی


جک بالابر ویژه ی حمل معلولین عزیز در ورودی مراکز اداری، تجاری ، و ... اجرا میشود که با فشردن یک دکمه امکان جابه جایی را فراهم می آورد.

مزیت آن نسبت به بالابر جک معلول مدل 1:2 همانطور که گفته شد نیاز کمتر به برنامه ی سرویس و نگهداریست. عدم نیاز به برنامه ی آهن کشی و ریل گذاری نمای بهتری به محیط شما خواهد داد.


5- بالابر قیچی مدل میز هیدرولیک


بالابر قیچی مدل میز هیدرولیک در دسته ی بالابر های صنعتی جای میگیرد اگر با کاربری این بالابر آشنا نیستید باید بگویم از آن دست بالابر های به شدت کاربردی جهت تخلیه بار و بارگیری در انبارها ، سوله ها و ... است.

این میز در اغلب مواقع برای ارتفاع های کم تا 1.75 مورد استفاده قرار میگیرد به دلیل به کارگیری سازه ی قیچی در این سیستم امکان افزایش ظرفیت بالابری تا حتی 12 تن فراهم است.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

بالابر پرتابل ( scissor ) چرخ سالنی مدل LIR-W511 با ظرفیت 200 کیلوگرم و دسترسی 3 تا 8 متر

بالابر ترکیبی خطوط تولید و مونتاژ مدل LIR-W516 با ظرفیت 125 کیلوگرم و دسترسی 4 متر

بالابر قیچی هیدرولیک قابل یدک مدل LIR-W514 با ظرفیت 200 کیلوگرم و دسترسی 3 تا 9 متر

بالابر متحرک قیچی ارتفاع بلند هیدرولیک چرخ خودرویی مدل LIR-W513 با ظرفیت 300 کیلوگرم و دسترسی 14 تا 22 متر

بالابر متحرک قیچی ارتفاع متوسط مدل LIR-W512 با ظرفیت 200 کیلوگرم و دسترسی 10 تا 12 متر

بالابر متحرک نیم قیچی مدل LIR-W515 با ظرفیت 150 کیلوگرم و دسترسی 3 تا 6 متر

میز هیدرولیک قیچی پرتابل مدل LIR-W510-2 با ظرفیت 500 کیلوگرم و دسترسی 1.5 متر

میز هیدرولیک پرتابل مدل LIR-W510-1 با ظرفیت 500 کیلوگرم و دسترسی 75 سانتی متر