محل کارخانه:جاجرود-منطقه صنعتی سعید آباد
دفتر مرکزی : 02177380416
کارخانه : 02176201147

بالابر فروشگاهی نفربر پوشش شیشه مدل LIR-P111

توضیحات

بالابر فروشگاهی نفربر مدل LIR-P111 دارای پوشش شیشه ویژه حمل نفرات و قابل نصب درساختمان های تجاری کوچک

بالابر فوق دارای موتورخانه هیدرولیک پرقدرت و در صورت عدم وجود برق سه فاز ، قابلیت کارکرد توسط برق تک فاز را به آسانی دارد .

با توجه به محیط استفاده و سفارش مشتری امکان ارائه در ابعاد و ظرفیت های مختلف ، کم صدا بودن موتورخانه و حرکت نرم و بدون شوک حرکتی هنگام استارت و توقف می باشد .

مواد مورد استفاده به ویژه تجهیزات هیدرولیک در دسته با کیفیت ترین برندها می باشد و به دلیل حذف وزنه تعادل ، عدم نیاز به چاله ( pit Less ) و موتورخانه ( Room Less ) امکان افزایش فضای مفید کابین میسر گردیده است .

موارد کاربرد بالابر فروشگاهی نفربر پوشش شیشه مدل LIR-P111 :
واحد های تجاری دوبلکس و تریبلکس کوچک
طبقات ادارات و فروشگاه ها حداکثر 3 توقف

مزایای سیستم :
 ایمنی و طول عمر بالا
 دارای سیستم فرود اضطراری
 حرکت نرم و بدون شوک حرکتی هنگام حرکت و توقف
 قابل نصب در فضاهای کم و محدود
 امکان راه اندازی توسط برق تک فاز ( عدم نیاز به برق سه فاز )
 ایمن ، زیبا ، بادوام
 سرویس نگهداری آسان
 حرکت رو به پایین با نیروی وزن و موتور خاموش
 حداقل میزان تخریب و بنایی
 مجهز به سیستم ایمنی زیر سبد
 سازه پیش ساخته با اتصال پیچ و مهره
 در صورت نیاز امکان جابجایی از مکانی به مکان دیگر

گارانتی :
 یک سال الکتریکی ، دو سال مکانیک و هیدرولیک و پنج سال خدمات پس از فروش

برق مورد نیاز :
220V / 380V
20 آمپر

حمل و نقل ، نصب و راه اندازی :
 حمل توسط عوامل حمل و نقل شرکت به هر مکان
 نصب توسط تکنسین های آموزش دیده شرکت

بالابر مغازه

آنچه در اين مقاله خواهيد خواند

تاریخچه بالابر مغازه هیدرولیکی

مفهوم بالابر تا زمانی که مردم ساخت و سازهای بلند را انجام نداده بودند، دور از انتظار بود.

در زمانهای قدیم رومی ها با استفاده از طنابی که بردگان به مصالح ساختمانی می بستند، آنها را حمل می کردند. اولین طرح تجهیزات هیدرولیکی در تاریخ توسط جوزف براما در انگلستان به ثبت رسید.

تجهیزات هیدرولیکی تغییرات بزرگی را در روش های کشاورزی و دنیای صنعت ایجاد کرده است. بزودی مردم شاهد قدرت هیدرولیک در جرثقیل ها، بالابرها، قطارها و بازوی پل های متحرک خواهند شد.

بالابر مغازه در طی زمان انقلاب صنعتی توسعه یافته شد. مهندسین نخستین بالابر مغازه هیدرولیکی را در سال 1870 در شهر نیویورک افتتاح کردند.

قبل از اینکه بالابرها با هیدرولیک کار کنند برای بکار انداختن آنها از سیستم بخار و زغال سنگ ها استفاده می کردند.

در سال 1925 یک مکانیک آمریکایی اولین بالابر هیدرولیکی خودرو را اختراع کرد. او ایده طراحی بالابر هیدرولیکی را از صندلی آرایشگر در بر گرفت که چگونه ممکن است یک صندلی به سمت بالا و پایین حرکت کند.

بدلیل اینکه او تمایل نداشتن هر بار برای انجام کار به زیر ماشین دراز بکشد به فکرش رسید تا این ایده را بر روی یک بالابر طرح ریزی کند.

البته حق با او بود. در طی دو ماه چنان تولید بالابر هیدرولیک خودرو گسترش یافت که تولید کنندگان آمریکایی با هم متحد شدند و موسسه استاندارد را موسوم به موسسه بالابر خودرو (ALI) تشکیل دادند.

محصول بعدی که بالابر قیچی هیدرولیکی گونه می باشد در سال 1963 توسط چارلز لارسن اختراع شد.

در همان دهه ی اخیر، کاسپر کلاوس یک بالابر دیگری را طراحی کرد. در سال 1980 مهندسان مجددا به نوآوری و نوسازی در ماشین های هیدرولیکی پرداختند.

در سال 2000 تولیدکنندگان فروش این بالابرها را شروع کردند. صنعت هیدرولیک همواره برای دست یافتن به راههای برای توسعه و سازماندهی هرچه بهتر این محصول در حال تلاش می باشد.

کارکرد بالابر مغازه هیدرولیکی

بالابر مغازه یکی از مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در حمل و نقل کالاها و افراد است. به روش هیدرولیکی، این نوع بالابرها قادر به حمل آسان تجهیزات و کالاهای سنگین به صورت عمودی هستند. بالابر مغازه به صورت دونوع می باشند که هم می توانند افراد را جابه جا کنند و هم میتوانند کالاها را حمل کنند.


1028333197841001B


حمل بار سنگین با بالابر مغازه

از زمان بیش از 150 سال پیش تا تولد آسانسورهای مدرنی مانند بالابر مغازه هیدرولیکی، بالابرها بخش مهمی از زندگی مارا تشکیل داده اند. آسانسورها در سراسر جهان به صورت وسیعی برای حمل و نقل مردم به طبقه های بالاوپایین و حمل ونقل کالاها در فروشگاه های چندطبقه ای مورد استفاده قرار می گیرند همچنین تاجایی که قابلیتش را دارند در کارهای صنعتی نیز به کار می روند.

درچنین مواقعی، بالابر مغازه حتی برای بالابردن دستگاههای سنگین و تجهیزات تشکیلات و سازمانهای صنعتی نیز ضرورت پیدا کرده اند. با توجه به بارهای سنگینی که بالابر هیدرولیکی حمل می کند، بالابرهای کششی یا طناب دار برای این اهداف چندان مناسب نیستند.

بالابر مغازه معمولا در کارها از سیلندرهای هیدرولیکی برای بالا بردن یا پایین آوردن سکوها یا دستگاهها و وسایلات، استفاده می کند، بالابرهای هیدرولیکی گزینه مناسبی برای پشتیبانی از حمل و بالابردن وسایلات خیلی سنگین و بزرگ هستند و درعین حال یک محیط امن کاری را فراهم می کند که دارای وضعیت ایده آل و مفید می باشد.

بالابر مغازه نه تنها برای بارگیری و حمل اشیا در کارها مورد استفاده قرار می گیرند بلکه در مواقع نیاز قادر به حمل و نقل پرسنل نیز هستند.

نوع بالابر بکار گرفته شده به منظور انجام کارها در یک وضعیت خاص، بستگی به سبک فرم بار یا پلت فرم و سبک آرایش آن و همینطور جسمی که مورد استفاده قرار میگیرد، دارد. انواع آسانسورهای هیدرولیکی قابل استفاده عبارتند از بالابرهای میزی، بار اندازی، چند شاخه ای و تخته پهن می باشند.


1028334197841001B


استفاده های مختلف برای بالابر مغازه هیدرولیکی

بالابر مغازه مدل میزی و مستقرکننده برای تثبیت موقعیت اجسام به صورت آرگونومیک و راحت، از بابت نقطه دسترسی در هنگام کار مورد استفاده قرار می گیرند.

بالابر مغازه به عنوان بالابرهای وسایل نقلیه برای جابه جایی اجسامی جهت بارگیری به داخل کامیون و یا وسایل نقلیه دیگر نیز استفاده می شود که با بلند کردن جسم به ارتفاع اتاقک کامیون صورت می گیرد.

بالابر وسیله نقلیه، دارای لوازمی جانبی ای می باشد که می تواند به عقب وسیله نقلیه متصل شود تا بارگیری به آسانی انجام شود. شرکت های حمل و نقل که معمولا کالاهای سنگین را در جاده ها باربری می کنند،از چنین بالابرهایی استفاده می کنند.

بالابر مغازه مدل باراندازی شبیه به یک بالابر خودرو است، این مدل در لنگرگاهها نصب می شوند و برای هدف انتقال کالاها، اجسام و اشخاص مورد استفاده قرار می گیرد.

بالابر مغازه مدل پرسنلی همانطور که از نامش مشخص است، برای حمل و نقل و جابه جایی کارگران و اجسام در محیط کار استفاده می شود.

این کار زمانی انجام می شود که انتقال کارگران به منطقه کاری امکان پذیر باشد در اینصورت به جای اینکه موقعیت محل کار را تغییر تا کارگران در آنجا کار کنند، کارگران را حمل می کنیم و به آنجا انتقال می دهیم تا بتوانند به کارشان ادامه دهند.

مثل اینکه در مغازه ای انباری در طبقه دوم مغازه باشد و راه پله ای برای رفتن به آن طبقه نداشته باشد و از این نوع آسانسور برای انتقال کارکنان انبار به طبقه مربوط به انبار استفاده می کنیم تا درآنجا به کارشان ادامه دهند. پس نتیجه می گیریم که چنین شرایط زمانی برقرار است که محیط کار بزرگ و دارای ارتفاع باشد و انتقال به آنجا غیر ممکن باشد.

بالابر مغازه مدل پالتی یا شاخه دار، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهیم اجسام را از سطح زمین برداریم و بر روی پالت ها بگذاریم.

که این نوع گاها در انبار فروشگاههای بزرگ دیده می شود که برای گذاشت کالا به روی پالت به منظور بهینه سازی در فضای انبار فروشگاه، مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع بالابرها وسیله نقلیه ای هستند که برای فواصل کوتاه حمل کالاها استفاده می شوند. همچنین برای تخلیه بارمحل و انبارگردانی ها در اهداف کاری خاصی، به کار می رود.

بالابر مغازه مدل میز شیب دار، معمولا یک سطح مستطیل شکل دارند که به چهار جهت قابل چرخش می باشد، این مدل نه تنها به سمت بالا و پایین حرکت می کند بلکه می تواند به زاویه های مختلفی چرخش داده باشد و امکان این را پیدا می کند که در موقعیت های مختلف بروی جسم روی آن کار انجام شود.

دلیل اصلی استفاده گسترده از آسانسور هیدرولیکی این مزیت است که باعث فراهم کردن محیط کاری ایمن به صورت آرگونومیکی می شود. این کمک به کاهش و یا حتی از بین رفتن مقداری زیادی از صدمات کاری ناشی از استرس های مکرر کارگران می شود. چنین آسیب هایی زمانی رخ می دهد که وضعیت فیزیکی کار در مقایسه با وضعیت فیزیکی کارگران بزرگتر یا شدید تر باشد.

حتی بالابرهای هیدرولیکی می توانند اجسام را در محیط کار به جاهای ایمنی بگذارند تا کارگران دسترسی بهتری به آنها داشته باشند.

کارگران نه تنها ممکن است از بهترین موقعیت کاری بهره مند شوند بلکه این بالابر به آنها کمک می کند تا صرف انرژی کارگران به نحو احسنت در محیط کاری موثر تر و با بهره وری بیشتری نتیجه بخش باشد.

پس به این نتیجه می رسیم که با توجه به ایجاد چنین محیط کاری مورد پسندی، نه تنها باعث کاهش آسیب ها می شود بلکه باعث افزایش بهره وری در کار نیز می شود.

با استفاده از بالابرهای هیدرولیکی میتوان در هر شرایط سختی به صورت کاملا موفقیت آمیزتر امور آن واحد صنفی را پیش برد در غیر اینصورت کارها بسیار سخت و طاقت فرساتر خواهند شد.

بسیاری از بالابرهای مغازه ای هیدرولیکی که دارای چرخ هستند و می توانند همانند وسایل نقلیه حرکت کنند، نه تنها می توانند اجسام را به صورت عمودی حمل یا بالابری کنند حتی می توانند به آن خوبی به صورت افقی هم جابه جا و حمل کنند.


1028335197841001B


ویژگی های بالابر مغازه هیدرولیکی

در این مقاله شما با چندین مورد استفاده ی بالابر مغازه هیدرولیکی آشنا خواهید شد. بالابر هیدرولیکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در زمینه حمل ونقل کالاها و مردم می باشد. این آسانسور ها تا حد زیادی قادر به حمل بارهای سنگین می باشد و در حمل بارهای سنگین، احساس نیاز شدیدی به این نوع از بالابرها می شود و این یکی از دلایلی است که این بالابرهای هیدرولیکی، نقش مهمی در امورات صنعتی و غیرصنعتی ایفا کرده اند.

این آسانسورها نیز راحتی مردم را در مقایسه با پله ها، فراهم می کنند. بیشترین استفاده بالابرها برای حمل بارهای سنگین به شکل ماشین می باشد. اما بدلیل گران بودن بارهای سنگین، بالابرهای استاندارد خیلی برای این اهداف مناسب نیستند. بالابر مغازه هیدرولیکی برای حمل بارهای سنگین بسیار مناسب می باشند و عمدتا برای بارگذاری های سنگین وزن مناسب می باشند.

بالابرهای قابل اعتماد

تجهیزات بالابر مغازه هیدرولیکی نسبت به سایر بالابرها برتری زیادی دارد. همچنین بسیار قابل اعتماد است و حفظ و نگهداری آسانی دارد. تمام بالابرهای هیدرولیکی از یک کمپرسور به عنوان نیروی حرکتی استفاده می کنند. کمپرسورهای هوا و بالابر مغازه هیدرولیکی با یکدیگر همکاری می کنند تا یک بالابر قابل اعتماد و ایمن را فراهم آورند.

کمپرسورهای هوا و هیدرولیک با یکدیگر همکاری می کنند تا یک نوع بالابر با امنیتی را ارائه دهند.درکل بدون یکی از این دو مورد (کمپرسور هوا و هیدرولیک)،سایر تجهیزات بالابر قادر به انجام کاری نیستند.

جابه جایی کالاهای سنگین

بین انواع بالابر مغازه هیدرولیکی، بالابر میزی برای تثبیت موقعیت اجسام کاری، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این امر برای حمل وسایل سنگین بسیار مفید می باشد. بالابرهای چرخ دار، برای بالابردن اجسام و بارگیری آنها به داخل کامیون ها بسیار کارآمد هستند. بالابرهای چرخ دار، دارای لوازمی جانبی هستند که بوسیله آنها میتوان بالابر را به پشت کامیون نصب کرد.

شرکتهای حمل و نقلی که حمل و نقل کالاهای سنگین را انجام می دهند از نوع بالابر مغازه چرخ دار استفاده می کنند. بالابرهای اسکله ای معمولا به یک اسکله متصل می باشند و به منظور جابه جایی اجسام برای بارگیری مورد استفاده قرار می گیرند. آسانسور هیدرولیکی می تواند حجم زیادی از بار را با سهولت حمل کند. یک نوع بالابر هیدرولیکی بالابری است که برای بلند کردن وسایل، مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری، اتومبیل ها را نمی توان به صورت دستی برداشت. باید به صورت عمودی با یک بالابر ماشین برداشته شوند. گاهی اوقات خودرو برای حمل و نقل باید برداشته شود. بالابر مغازه هیدرولیک برای کمک به چنین مشاغل بسیار مناسب می باشد.

قبل از استفاده از بالابر مغازه هیدرولیکی به چه مواردی باید توجه کنیم

• قبل از استفاده حتما افراد برای بکار گیری این نوع آسانسور، آموزش های لازم را جهت بارگیری و یا جا به جایی اجسام، انجام دهند.

• اطمینان حاصل کنید که فشار هیدرولیک از سطح توصیه شده فراتر نرود.

• بالابر مغازه هیدرولیکی را فقط برای زمینه کاری که طراحی کرده اند استفاده کنید

• با توجه به دستورالعمل های تولید کننده، کنترل سرویس و تجهیزات را به طور منظم بررسی کنید.

• از پوشیده بودن کابلهای آسانسور و آداپتورها اطمینان لازم را حاصل فرمایید.

ارائه شرایط کار ایمن

دلیل اصلی استفاده از بالابر مغازه هیدرولیکی این است که ایمنی شرایط کار را فراهم می کند. این امر به شدت باعث کاهش آسیب های جدی در هنگام حمل و نقل بار از مکانی به مکان دیگر می شود. آسانسورهای هیدرولیکی به شدت کمک می کنند تا اجسام کاری در موقعیت آسان و راحتی جا به جا شوند. بالابره مغازه ای به گونه ای قرار می گیرند که کارگر حتی حداقل نیرو را هم مصرف نکند.

بالابر مغازه هیدرولیکی برای نگهداری و جابه جایی کالاها مورد استفاده قرار می گیرند

بالابر هیدرولیکی می تواند در یک شرایط مختلف، انجام شود. آسانسور هیدرولیکی حتی می تواند به صورت عمودی و افقی اجسام را جا به جا کند. بعضی از بالابرهای هیدرولیکی با موبایل کار می کنند.

آنها در موقعیت های مختلف همانند بالابر شاخه دار، مورد استفاده قرار می گیرند. برای یک محیط کار پایدار، بالابرهای هیدرولیکی می توانند به صورت دائمی ثابت بماند. در کارگاه های تولید، آسانسورهای کوچک هیدرولیکی عمدتا برای نگهداری و جا به جایی بعضی از اجناس خاص، مورد استفاده قرار می گیرند.

بالابر مغازه هیدرولیکی را در صنعت خودرو، حمل و نقل، ساخت و ساز، حذف ضایعات، معدن و صنایع خرده فروشی می توان یافت، زیرا آنها یک ابزار موثر برای افزایش و کاهش افراد، کالاها و تجهیزات هستند.

هر نوع بالابر هیدرولیکی برای یک کار خاص طراحی شده است و بنابراین برخی از آنها در یک صنعت رایجتر از دیگران هستند. واضح ترین صنعتی که بالابر هیدرولیکی درآن به سود دهی بالایی رسیده است، صنعت ساخت و ساز می باشد. بالابر مغازه هیدرولیکی به طور کامل قادر به ادغام با وسایل نقلیه می باشد و این امر باعث می شود آنها به یک ابزار ارزشمند در صنعت ساخت و ساز تبدیل شوند.

بالابر مغازه هیدرولیکی در تاسیسات عمومی نیز کاربرد دارد. بالابرهای مغازه هیدرولیکی برای دسترسی به مکان های مشکل ساز را بسیار آسان می کند، ارتش نیز از این نوع بالابرها برروی وسایل نقلیه زرهی استفاده می کنند تا بارگیری را آسان تر کند.

مراقبت و نگهداری از بالابر مغازه

بالابر مغازه هیدرولیکی به صورت منظم به مراقبت ویژه و نگهداری نیاز دارد. بالابرهای هیدرولیکی که به درستی از آنها نگهداری نشود دچار آسیب های جدی خواهند شد. بنا به سیستم هیدرولیکی ، هنگام استفاده از بالابر مغازه هیدرولیکی، باید مراقبت های ویژه ای را بکار ببریم. حتی زمانی که سیستم خاموش می باشد، روغن هنوز هم میتواند تحت فشار شدید باشد.

اما اگر به درستی این موارد رعایت نشده باید دچارآسیب های جدی خواهند شد. نشت مایع هیدرولیکی می تواند بسیار خطرناک باشد چون ممکن است پوست انسان را سوراخ کند.

به طور کلی، تجهیزات بلند کردن هیدرولیکی در بسیاری از صنایع نقش مهمی ایفا می کنند و بدون آن بسیاری از کارها دشوارتر می شوند. در آینده ممکن است جایگزینی برای آسانسورهای هیدرولیکی باشد، اما در حال حاضر این قطعات مهندسی در خودرو، حمل و نقل، ساخت و ساز، حذف ضایعات، معدن و صنایع خرده فروشی به عنوان وسیله ای برتر برای بلند کردن است.

سیستم های بالابر مغازه هیدرولیکی، ابزاری قدرتمند متشکل از هیدرولیک یا روغن مایع های مکانیکی هستند که به منظور بالا و پایین بردن، پشتیبانی و جابه جایی اجسامی که به صورت دست تنها نمی توان آنها را حمل کرد، مورد استفاده قرار می گیرند.

واحد تولیدی معروف در زمینه بالابر مغازه هیدرولیکی

• شرکت اتوکید : بالابرهای هیدرولیکی ما ترکیبی از نوآوری، الهام گرفته از هنرهای تکنولوژی، بروز ترین طرح های مهندسی و دارای بالاترین کیفیت محصولات می باشد.

• شرکت بالابران پیشرفته : این شرکت بالابر مغازه هیدرولیکی و سایر مدل ها و تجهیزات مربوط به بالابرها را طراحی و تولید می کند.

• شرکت بیشامون: ما به صورت وسیع در حال تولید بالابر مغازه هیدرولیکی هستیم و هدف ما ارائه بهترین کیفیت و خدمات به مشتری هایمان می باشد. در حقیقت شعار کاری ما این است که ما سخت کار خواهیم کرد تا بتوانیم به راحتی زندگی کنیم .

• شرکت جک هیدرولیک مترو: در این شرکت از سال 1941 ما در حال پخش هیدرولیک و تجهیزات و ابزارهای مکانیکی هستیم. خطوط تولید ما عبارتند از سیستم های روغنکاری اتوماتیک، ابزارهای هیدرولیکی برای ساخت و ساز، بالابر مغازه هیدرولیکی و غیره.

طراحی و سفارشی سازی

در موقع طراحی بالابر مغازه هیدرولیکی تولیدکنندگان چندین موارد را مورد بررسی قرار می دهند که این موارد از قبیل جنس،پویایی، اتوماسیون،دوام ،ظرفیت بارگیری و محدودیت در وزن بالابر می باشند. بدلیل روش کارشان، بالابرها باید به گونه ای ساخته شوند تا در برابر فشارها مقاوم باشند.

مواد بکار رفته در بالابرها فولاد ضد زنگ، سیم ضخیم بافته شده و لاستیک می باشد. برای کاربردهای بسیار سنگین، تولید کنندگان از فولاد ضد زنگ استفاده کرده اند. تولید کنندگان بعضی بالابر متحرک چرخ دار ساخته اند که می توانند به حالت های تمام اتوماتیک یا دستی مورد استفاده قرار گیرند. حتی تولید کنندگان می توانند محصولاتی را برای مشتریان خاصی به صورت سفارشی طراحی کنند که در اینصورت ممکن است رنگ، پوشش، چراغ های هشدار دهنده و تجهیزات دیگر بالابر به صورت سفارشی از سوی مشتری، قابل تغییر باشد.

بالابر مغازه هیدرولیکی، مطابق با استانداردهای ایمنی

بالابری که شما خریده اید، داشتن کد استاندارد امنیتی برای آن بسیار ضروری است. در هر صنعتی به صورت بالقوه نیازمند امنیت و موارد استانداری قابل قبولی در حیطه کاری خودش می باشد که بعضی این استانداردها به صورت جهانی هستند. اولین استاندارد، OSHA می باشد که یک استاندار ضروری برای رعایت ایمنی کارگران در آمریکا می باشد. دومین استاندارد EN، که مربوط به رعایت ایمنی تجهیزات مورد استفاده در حیطه کاری است که یک استاندارد اروپایی می باشد. استاندار BS EN، شبیه استاندارد EN در اروپا می باشد که در انگلستان مورد اصلاح قرار گرفته است.

و در آخر استاندارد ISO می باشد که تمامی واحدهای صنعتی در تمام دنیا موظف به رعایت آن می باشند. این موارد به صورت کامل نیستند اما برای اطلاعات بیشتر در این زمینه شما بایستی با مدیران و تامین کنندگان واحدهای تولیدی مشورت به عمل آورید تا بتوانید معیارهای دقیقی را از بابت استانداردها در اختیار داشته باشید.

پیدا کردن یک تولیدی بالابر مغازه هیدرولیکی مناسب

قبل از اینکه شما شروع به جستجوی بهترین تامین کننده را آغاز کنید، بایستی از قبل یک سری اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. بدین صورت که با کارکنان داخلی شرکت یا صنف خودتان مشورت داشته باشید تا تمامی نیازهای خود را به صورت کامل درک کنید و از بابت نیاز اصلی خودتان اطمینان داشته باشید که واقعا چه مواردی برای شما مناسب خواهد بود.


1028337197841001B


بالابر مغازه هیدرولیکی را چه صنایعی می خرند؟


1028336197841001B


با توجه به طیف گسترده ای از کاربردها، بالابر مغازه هیدرولیکی اغلب در کارگاه ها و کارخانجات تولیدی،انبار فروشگاه های بزرگ، کارهای مربوط به خودرو و صنایع هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این بالابرهای می توانند در حمل و نقل های عمومی و صنایع مربوطه استفاده شوند. در کنار این کاربردها، بالابر هیدرولیکی میزی در تخلیه و بارگیری، جابه جایی کالا در انبارها، بالابردن کارگران به ارتفاعی که به صورت معمول رفتن به آنجا ممکن نمی باشد، انتقال منابع، تسهیل در نگهداری و رسیدگی به کالاها به کار می روند.

همچنین در انبارها برای سهولت کارها از بالابرهای قیچی گونه، بالابرهای هیدرولیکی انسانی،بالابرهای هیدرولیکی پالتی در حمل نقل استفاده می کنند. در صنایع هواپیمایی آسانسورهای هیدرولیکی به عنوان بالابرهای مسافران و چمدان ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین یکی دیگر از موارد استفاده بالابر مغازه هیدرولیکی، برای کمک به معلولین در مراکز خدماتی یا مناطق مسکونی می باشد.

مزایای اصلی بالابر مغازه هیدرولیکی

بهتر است در ابتدا به چند مورد از مزایای استفاده از بالابر مغازه هیدرولیکی بپردازیم :

منبع صدا یا نویز بالابر مغازه را می توان در زیر زمین دور از سایر تجهیزات،مسیر رفت و برگشت و یا شفت آسانسور قرار دارد، یعنی این نوع آسانسور نویز یا سروصدای کمتری نسب به سایر مدل ها دارد.

بدلیل اینکه فضای کمی برای مسیر رفت و برگشت اشغال می کند، برای معماران آزادی زیادی در طراحی به عمل می آورد و دارای اتاق آسانسور قابل انعطافی خواهد بود و در طراحی شکل درب های اتاق آسانسور محدودیتی نخواهد داشت.

عمل تخلیه اورژانسی کاملا آسان و امن می باشد پس با این وجود هنگام استفاده در مناطق زلزله زده به مشکل بر نخواهید خورد. بدلیل اینکه هیچ ترازوی درحال حرکتی ندارد، در هنگام کار و نگهداری از امنیت بیشتری برخوردار است.

بدلیل طراحی با تکنولوژی روز، هیچ مانعی مانند قرقره و طناب نمی باشد ، قطعات جانبی اضافی به ندرت نیاز می شود. و دارای تعمیر و نگهداری آسانی می باشد.

نصب بالابر مغازه هیدرولیکی به صورت ساده و مقرون به صرفه و کم هزینه می باشد و مناسب برای پروژه هایی که عقب افتادگی زیادی دارند و زمان درآنها بسیار مهم است.

صرفه جویی در هزینه با بالابر مغازه هیدرولیکی

در رابطه با تحقیق و بررسی در مورد پنانسیل صرفه جویی در مصرف انرژی، این نتیجه حاصل شده است که حدود 800 یورو صرفه جویی سالانه در استفاده از بالابر هیدرولیکی در یک ساختمان آپارتمانی به عمل آمده است.

سرعت بالابر مغازه هیدرولیکی

آیا شما با هواپیما به مسافرت رفته اید ؟

پس حتما این را می دانید که استفاده از هواپیما باعث رسیدن زود هنگام به مقصد می شود. اما با وجود مشکلات امنیتی و بررسی ها در فرودگاه، زمان تلف شده زیادی خواهد داشت پس قیمت بالای بلیط توجیه خوبی برای این نمی تواند باشد.

حرکت با آسانسور مشابه این است که هنگام کوتان سفر، سرعت فقط برای مدت زمانی کوتاه است. به صورت معمول حرکت و ایستادن های زیاد در طی 6 طبقه در واقع وجود سرعت زیاد، توجیه خوبی نخواهد داشت. پس سریع بودن آسانسور یا بالابر صرفا نمی تواند امکاناتی قابل توجه و ضروری باشد.

با بالابر مغازه هیدرولیکی با ایمنی جا به جا شوید

چند مورد از مشخصه های ایمنی بالابر مغازه هیدرولیکی از قبیل خدمت رسانی و نصب ایمن، مقاوم در برابر زلزله و نجات اضطراری آسان بدون پشتیبانی اضافی می باشد. اگر شما نمی خواهید دچار خطرات ناشی از بی ایمنی در کار شوید بهتر است این موارد را در هنگام خرید و نصب یک بالابر بدانید. بالابر هیدرولیکی به دلیل اینکه از استاندارد A3 تبعیت می کند الزامات حفاظتی در برابر حرکت غیرقابل کنترل اتاق بالابر در این نوع آسانسور کاملا رعایت شده است.

در هنگام حرکت بالابر مغازه هیدرولیکی شما احساس راحتی و امنیت خواهید داشت، دقت توقف این نوع بالابر 3 میلی متر است و به نرمی حرکت می کند و متوقف می شود. نحوه نصب بالابر مغازه هیدرولیکی با راحتی و امنیت بالایی برخوردار است و هیچ ابزار سنگین اضافی ندارد هیچ وزنه ای وجود ندارد یعنی هیچ ریسکی از برخورد یا حرکت غیرقابل کنترل به سمت بالا وجود ندارد. نحوه تعمیر و نگهداری در هنگام سوار شدن حتی در حالت ایستاده هم ممکن است.

هیچ ریسکی برای کارکنان از بابت وجود وزنه در آسانسور تهدید نمی کند. نیازی به جابه جایی میله ها و طناب های سنگینی ندارد. حتی سرویس کار می تواند با درهای بسته بخش رفت و برگشت کار خود را انجام دهد به دلیل اینکه در این نوع بالابر خطر ناشی از حادثه تصادفی به حداقل رسیده است. قابلیت این را دارد که عملیات نجات و تخلیه سریع و بودن هیچ بار اضافی در آن انجام شود.

روش تخلیه و نجات بسیار ساده بوده و نیازی به آموزش های اضافی ندارد. در سیستم های چندگانه ای هیچ خطری از سوی وزنه تعادل بالابر وجود ندارد. در بالابر مغازه هیدرولیکی هنگام آتش سوزی، در تخلیه به سمت پایین تمامی استانداردها رعایت شده است و آتش سوزی مانع دسترسی به عناصر نجات در بالابر نمی شود.

هنگام زمین لرزه بخش رفت و برگشت آسانسور، بارهای سنگین را به سمت بالا حمل نمی کند و جهت حرکت فقط به طرف پایین می باشد و هیچ ریسکی از بابت وزنه تعادل وجود ندارد.

بالابر مغازه هیدرولیکی یک بالابر قابل انعطاف

بالابر مغازه هیدرولیکی بوسیله تکنولوژی هیدرولیکی ثابت کرده است که می توانند موفقیت های زیادی در این زمینه کسب کند و تاکنون هم چنین بوده است.

مواردی به باعث کسب این موفقیت ها شده است از قبیل نداشتن محدودیت برای مهندسان و طراحان معماری، نصب آسان، سهولت در حفظ و نگهداری، سرویس دهی طولانی مدت و استفاده از فناوری سرپوش جدید می باشد.

بالابر مغازه هیدرولیکی یک گزینه قدرت مند

بالابر هیدرولیکی قادر به سواری دادن به تعداد زیادی اجسام در مدت زمان کوتاه است. بیشترین میزان استفاده و دسترسی را در مراکز خرید،بیمارستانها، استادیوم های ورزشی، ایستگاه های راه آهن و فرودگاه ها دارد. بدلیل اینکه حرارت کمی تولید می کند قابلیت این را دارد که بدون استفاده از کولر خنک کننده روغن 200 دور حرکت در ساعت را داشته باشد.

طیف وسیعی از کاربردها را در زمینه نقل و انتقال کالاهای بزرگ پشتیبانی می کند. بدون اینکه در واحد کنترل کننده تغییراتی را ایجاد کنیم می توانیم سیستم تاسیسات بالابر مغازه هیدرولیکی را ارتقا دهیم.

بالابر مغازه هیدرولیکی با انرژی کارآمد

برای اینکه انرژی مورد دسترس موثرتر واقع شود، شما باید بدانید که چگونه از بالابر استفاده کنید. معمولا آسانسور های رده 1 در 99 درصد مواقع به صورت ایستاده می باشند یک بالابر در فرودگاه تمام وقت در حال باربری است. بنابراین بهره وری انرژی در مرحله اول به این معنی است که راه حل این را بدانیم که برای یک کاربرد خاص چگونه باید از آسانسور استفاده کنیم.

مثلا در یک واحد تجاری کوچک یا یک شرکت کوچک ، فرکانس استفاده معمولا 12 تا 90 دقیقه می باشد و در یک مرکز خرید بزرگ فرکانس استفاده از بالابر حدود 180 الی 360 دقیقه می باشد یعنی در این مکان اکثریت مواقع بالابر در حال کار کردن است.

به طور معمول بیش از 50 درصد انرژی به هدر رفته بالابر در هنگام حالت Standby می باشد اما خوشبختانه بالابر هیدرولیکی حالت Standby کمتری نسبت به بقیه مدل ها دارد.

محصولات مرتبط


شرکت ایران بالابر تولید کننده انواع بالابر اعم از بالابر فروشگاه مغازه پوشش استیل مدل LIR-P110-2 در ایران

بالابر حمل نفر هیدرولیک تکیه گاه آلومینیوم مدل LIR-P112 با ظرفیت 225 کیلوگرم و حداکثر جابه جایی 3.5 متر

بالابر نفربر الکتروهیدرولیک تکیه گاه استیل مدل LIR-P110-1 با ظرفیت 225 کیلوگرم و حداکثر جابه جایی 7 متر

بالابر نفر بر هیدرولیک تکیه گاه MDF مدل LIR-P113-2 با ظرفیت 225 کیلوگرم و حداکثر جابه جایی 3.5 متر

بالابر ثابت هیدرولیک نفربر باربر مدل LIR-P114 با ظرفیت 500 کیلوگرم و حداکثر جابه جایی 7 متر

بالابر خانگی مدل LH100 جهت ساختمان های فاقد آسانسور در جهت حمل نفر نصب و راه اندازی می شود

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

تست کامنت

پاسخ ادمین: 

کامنت دریافت شد